לייעוץ והזמנות חייגו עכשיו

החברה המובילה בעזרים לגיל השלישי

9934*  או  072-2521212

לחץ כאן להשארת פרטים ונחזור אליכם  

לייעוץ והזמנות חייגו עכשיו

072-2327222 / 077-8066357 / 072-2521212
03-9013857 / 03-9012835

כסאות גלגלים בבית – אלו הכנות דרושות?

בתים ודירות מגורים זקוקים להתאמה לשימוש נוח בכיסאות גלגלים. פעמים רבות המעברים צרים, ישנם גרמי מדרגות, הדלתות צרות. רגע לפני שאתם ממהרים לרכוש כיסא גלגלים לבית חשוב יהיה לבחון את סביבת המגורים ולוודא כי היא אכן מתאימה. הצוות המקצועי של כל הנוחות שבעולם ישמח לסייע לכם לבחור בכיסא הגלגלים המתאים ביותר לסביבת המגורים שלכם. קיימים דגמים צרים וקטנים, דגמים רחבים, דגמים מתקפלים – יחד נמצא את הדגם המתאים ביותר בעבורכם. ייתכן כי נוכל אף למצוא בעבורכם פתרון הולם ללא צורך בשיפוץ המבנה.

הנגשה של מתחם הכניסה לבית

בתים פרטיים ובנייני דירות כוללים פעמים רבות מדרגות כניסה. אם בבית שלכם יש מדרגות ללא אפשרות לעקוף אותן, הכניסה אל הבית עם כסא גלגלים לא תתאפשר. הפתרון יהיה רמפה לנכים אותה מתקינים לצד המדרגות. היום אפשר לבנות רמפות ושאר פתרונות הנגשה ללא שימוש בבטון וללא פגיעה בעיצוב החיצוני של הבית. חשוב לזכור כי מטרת השימוש בכסא הגלגלים היא מתן אפשרות לאדם מוגבל לנהל אורח חיים עצמאי ובטוח ככל האפשר. כניסה ויציאה עצמאית מהבית חיונית לשמירה על עצמאות בסיסית.

חשוב להבהיר כי כל הנגשה של המבנה או בניית רמפה לשימוש של כסאות גלגלים יש לבצע בליווי של איש מקצוע. כל שינוי במבנה יש לבצע על פי תכנית אדריכלית. כדאי להתייעץ עם איש מקצוע בעל ניסיון והיכרות עם הדרישות של כסא הגלגלים לתנועה נוחה במרחב.


רחצה עם כסאות גלגלים

אחד האתגרים המשמעותיים יהיה כניסה אל חדר הרחצה או חדר השירותים הצר עם כיסאות גלגלים. ברוב דירות המגורים פתח הדלת הצר אינו מאפשר כניסה אל השירותים עם כיסא גלגלים ויש לבצע שינויים במבנה. הצוות המקצועי של כל הנוחות שבעולם יודע להציע פתרונות מתאימים לשימוש בשירותים עם כסאות גלגלים ורחצה בטוחה עם כסאות רחצה.

תכנון נכון של מתחם המגורים הוא המפתח לנוחות מרבית וגם לבטיחות בבית. חוסר התאמה של הבית לתנועה עם כסא גלגלים עלול לגרום לתאונות ופציעות. הקדימו לבצע את הסידורים הדרושים לתנועה נוחה בבית עם כסא או אמצעי עזר אחר. רק כך תצליחו לצמצם משמעותית את הסכנה לפציעות ונפילות בבית.

logo בניית אתרים